Discount Bosch HDB180-02 18-Volt 3/8-Inch Cordless Hammer Drill/Driver Store
you looking for low price Bosch HDB180-02 18-Volt 3/8-Inch Cordless Hammer Drill/Driver?
Now the prices down even more urgent look at all the other check prices before the end of time.
Bosch HDB180-02 18-Volt 3/8-Inch Cordless Hammer Drill/Driver Features
  • 360 in/lbs of torque - Enough torque to drive the most common fasteners and drill bits
  • 8" Head Length and 3.2 lbs weight - Most Compact and Lightweight desgin availabe provides least amount of use fatigue.
  • Keyless Chuck with Auto-Lock - For fast, one-handed bit changes
  • LED Light - Ensures best visibility in dark areas
Bosch HDB180-02 18-Volt 3/8-Inch Cordless Hammer Drill/Driver Overview
Includes 18V Compact 3/8-in Cordless Hammer Drill/Driver - HDB180-02, (2) 18V Lithium-Ion SlimPack Batteries - BAT607, 45-Minute Lithium-Ion Battery Fast Charger - BC630, Double-Sided Philips Drive Bit, Storage Clip, Hard Carrying Case